• Wpisów: 680
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 19:59
  • Licznik odwiedzin: 48 109 / 3323 dni
 
bulba2009
 
Wes, kocury i rodzinka: Schizma w polskim kościele katolickim.
===========================

Nasi polscy biskupi buntują się przeciwko Watykanowi. Ostatnie wydarzenia potwierdzają moje wcześniejsze przemyślenia na ten temat. Otwarcie wypowiadają się przeciw Papieżowi i jego chęci większego otwarcia się kościoła na wiernych odrzuconych przez kościół.
Nie boję się tego, bom niewierny jest. Jednak nie tędy droga panowie purpuraci. Tą drogą już w dawnych czasach poszły niektóre kościoły. Ta droga prowadzi do upaństwowienia religii tak jak to stało się w Wielkiej Brytanii czy Norwegii. O ile ta droga wydaje się dla tych panów właściwa to niech dalej idą w kierunku zagłady.
Oczywiście jest tu też wina władz świeckich w naszego kraju. Wszystkie nasze władze na każdym kroku pokazują jak bardzo zależy im na dobrych stosunkach z kościołem. Jednak takie postępowanie wzbudza wśród obywateli naszego kraju bunt lub tylko niechęć do władz.
Ostatnio jest zauważalny duży spadek wiernych i już poniżej 50% naszych obywateli nie chce związku z kościołem. Ciągłe dotowanie do i tak ogromnego majątku kościelnego denerwuje ludzi. Brak środków na mieszkania dla osób w bardzo trudnej sytuacji społecznej a ta sama władza rozdaje całkiem pokaźne kwoty na kolejne dziwne wymysły purpuratów.
W ostatnimi czasy kościół zaczyna się wtrącać nawet do leczenia chorych. To już szczyt wszystkiego a przede wszystkim głupota i to do entej potęgi.Jednak szczytem szczytów tej głupoty jest tak zwana klauzula sumienia. Wszystkie osoby , które się na taką klauzulę powołują powinni zmienić zawód na taki co to takie coś nie będzie przeszkadzało w jego wykonywaniu. Ostatnie dni jednak dobiły mnie do dna tej paranoi. To jakaś niczym nie uzasadniona wojna o zabiegi "in vitro". Co komu do domu jak dom nie jego. Ludzie opamiętajcie się , każdy (no prawie każdy) człowiek chce po sobie pozostawić potomstwo. Wiele par leczy się bez powodzenia długie lata i nic. Dajmy i tym ludziom poznać słodycz i trudy wychowania.No może nie za gratis ale za jakąś w miarę logiczną opłatą, niech będzie nas więcej, bo jako naród wyginiemy za kilka stuleci.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

 
  •  
     
    Piłowanie gałęzi na której się siedzi, jest chyba najbardziej adekwatnym porównaniem dla "polityki" polskiego kleru.
    A Franek sporo ryzykuje, do zamachu włącznie, bo kiedyś dostęp do koryta może przeważyć nad nakazem posłuszeństwa.