• Wpisów: 680
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 19:59
  • Licznik odwiedzin: 48 714 / 3386 dni
 
bulba2009
 
Wes, kocury i rodzinka: Polska tkwi nadal w pogaństwie - chrzest do powtórki.
---------------------------------------------------------------------------

Jak się okazuje, w 966 roku nic się nie zmieniło i Polska nadal tkwi w pogaństwie.

– Tak zwany Chrzest Polski powinien zostać prawdopodobnie powtórzony, ponieważ Mieszko I wbrew ustaleniom nigdy nie uiścił wymaganej opłaty – wynika z zakończonej właśnie kwerendy w księgach parafialnych.

Kościelni badacze sprawdzili dokumenty wszystkich parafii, w których według historyków miało dojść do przyjęcia chrześcijaństwa przez władcę Polan. Ani w Poznaniu, ani Ostrowie Lednickim, Gnieźnie, Ratyzbonie i Rzymie nie znaleziono dowodu na transakcję dziękczynną.

– Nie tak się umawialiśmy. Mieszko, nie Mieszko, każdego parafianina obowiązuje dotrzymywanie słowa. Nie od każdego wymagamy opłat, ale przecież obiecał – słyszymy w jednej z gnieźnieńskich parafii.

Jeśli się to potwierdzi, oznacza to, że Polska była i jest de facto pogańska tak jak w X wieku, co według naszych rozmówców "wiele z naszej historii tłumaczy". Co teraz?

– Jeśli Polska chce zejść ze złej drogi, ceremonię trzeba powtórzyć i tym razem odwdzięczyć się jak trzeba, oczywiście z uwzględnieniem 1000-letniej inflacji – przekonuje strona kościelna.

Według wstępnych wyliczeń może chodzić o 300-400 milionów złotych.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.